Jak nahrát obrázek

Návody a rady jak na to
Návody a rady ako na to
JakubCh
Poděkoval: 20 x
Obdržel poděkování: 40 x

Re: Jak nahrát obrázek

Příspěvek od JakubCh » 01 říj 2020, 13:43

I ja by som uvítal ak by sa obrázky automaticky zmenšovali (samozrejme ak je to v rámci možností). Aj keď s počítačmi ani celkovo s elektronikou nemám problém. Ja osobne to robím cez Nástroj na vystrihovanie ale tým pádom má každý obrázok iný počet pixelov, lebo je to nepresné.

jezour
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 144 x
Obdržel poděkování: 302 x

Příspěvek od jezour » 01 říj 2020, 16:58

to Alojz
Od doby tehdejšího problému s otáčením obrázků jsem dotčený soubor neměnil, orientace obrázků se nyní během nahrávání nemění. Problém přesně popsal Husi, obrázky jsou dle exif údajů na šířku, stačilo je otočit a problém je vyřešený:
DSCN1909.JPG
DSCN1910.JPG
DSCN1912.JPG

to jara
Někde jsem už zde uváděl argumenty, proč jsme se vydali tímto směrem. V podstatě se jedná o dvě oblasti - bezpečnost a provoz. Z důvodů bezpečnosti není dobré vkládat cokoliv a nechat to na systému, ať si to přechroupe, jsou to otevřená vrátka pro spam, viry, či škodlivé kódy. Provozní důvody jsou také jednoduché. Fórum běží na serveru, který nemá na starosti jen nás. Omezením velikosti a množství zajišťujeme plynulejší běh fóra, stabilnější chování systému fóra i rychlejší načítání fóra.
V současné době je k dispozici nemalé množství programů, které jsou schopny během chvilky zmenšit fotky na požadovanou velikost. Nahrávání fotek do příspěvků potom funguje velmi podobně jako v případě plzeňského fóra.
Fotografové jistě v systému zde na fóru ocení, že se jejich fotka či soubor neprojde dalším zpracováním, které by způsobilo ztrátu kvality.
Títo uživatelé poděkovali autorovi jezour za příspěvek (spolu 4):
ŠtefanMário SnopkaAlojzJakubCh
Hodnocení: 36.36%
-- Administrátor --

Alojz
Poděkoval: 196 x
Obdržel poděkování: 195 x

Příspěvek od Alojz » 02 říj 2020, 22:33

V týchto chvíľach sa mi podarilo upraviť príspevok v téme Cereusy,kde sa mi niektoré fotografie zobrazovali ležato,hoci boli fotografované na stojato.Použil som rady od Husiho a jezoura,hoci v podstate tomu nerozumiem.Z fotoaparátu nahrávam fotky do PC do rubriky fotky odkaz,kde sa dajú samozrejme zväčšovať a pozerať.Vtedy si aj fotky otáčam.Ale teraz som zistil,že ich nestačí otočiť pri pozeraní,ale treba kliknúť na jednotlivý obrázok a na rubriku upraviť a otočiť ich tam, až potom zmeniť veľkosť a nahrať do fórum fotky/môj súkromný názov/,skadiaľ ich používam ako prílohy do príspevkov.Nechcem ísť do detailov,lebo som počítačový laik,ale teraz som "šokovaný" :shock: a cítim sa ako počítačový génius .Musím zavolať IT odborníkovi - môjmu synovi :SS ...
s kaktusmi ma zivot bavi

Odpovědět

Zpět na „Návody a rady - Návody a rady“