Patrik Mlčoch

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
mlčocheherp

Patrik Mlčoch

Příspěvekod mlčocheherp » 06 čer 2014, 20:42

Pocházím z Olbramic (vesnice asi 20 km od Ostravy) a mám 15 let (doufám, že nejsem tady nejmladší :> ). Zajímám se o pěstování kaktusů a některých sukulentů, o houby a jejich focení a dokumentování, krom nich fotím i brouky, plazy, obojživelníky a příležitostně i jiné zvířata a rostliny. V září začnu studovat na SPŠCHG v Ostravě-Porubě.
Tohle myslím by mělo stačit, ještě Vás seznámím s mímy skušenostmi s pěstováním kaktusů. Jsem spíš ještě takový pěstitel začátečník. První rostlinu jsem si zakoupil roku 2008. Byli to dvě rostliny Pilosocereus azureus a Austrocilindropuntia subulata, které mi vydržely dodnes. Tyhle rostliny mě v mích 9ti tak fascinovali, že jsem se tím začal hlouběji zabývat. Uplatňuji zatím osvětčenou taktiku dvou kroků, 1. krokem, že si vyberu druh rostliny a něco si o nich nastuduju a druhý krok, rostlinu si začnu shánět. Tuhle taktiku už uplatňuju odzačátku a za těch 6 let mi uhynulo jen 4 - 5 rostlin + 6. proto, že jsem ji donesl domů i s červcem kořenovým a nevěděl jsem si s ním rady.

V současné době měla při posledním počítání na podzim 2013 má sbírka 24 druhů a 56 rostlin (s toho každoročně při přesazování vyhodím asi 20 ks aloe, které se mi neúprostně množí svými oddenky :evil: .)

Obrázky mé oproti ostatním malé sbírky přidám zítra. Kdybyste tady našli nějaké nepřesné nesmysli ohledně faktografie tak se prosím nezlobte.
.....a hlavně se nezapoměňte mrknout na www.houbyolbramic.blog.cz :D :D :D

mlčocheherp

Re: Patrik Mlčoch

Příspěvekod mlčocheherp » 06 čer 2014, 20:50

A zítra aktuální fotečky ...
....zanedlouho mi vykvetou dvě rostliny aloe rauhii, ty tady dám též :mrgreen:
Přílohy
00001 – kopie.JPG
Já, můj pes a každoročně kvetoucí echinopsis, minulý rok měl však jen jeden květ.
00001 – kopie.JPG (152.41 KiB) Zobrazeno 1749 x
sbirka predjari (1) – kopie.JPG
většina mích sukulentů.
sbírka katusů – kopie.JPG
Velká většina mé sbírky před zimou.

mlčocheherp

Re: Patrik Mlčoch

Příspěvekod mlčocheherp » 10 čer 2014, 16:37

Tak tedy tu dnes dám aktuální fotky z mé sbírky - většina rostlin je, myslím si, v dobrém stavu, ale většině z nich se zatím kvést nechce.
Přílohy
sbírka_20146 (1) – kopie.JPG
Celkový pohled, chybí zde asi tři druhy.
sbírka_20146 (2) – kopie.JPG
Detail, myriostigma ve předu je v trochu špatném stavu, ale doufám, že se spraví.
sbírka_20146 (3) – kopie.JPG
Ještě jeden detail, v mé malé sbírce převažují nejvíc rody aloe a opuntia, zájmem se ale schiluji k rodu Astrophytum.

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“