Apsarok

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
apsarok
 poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 3 krát

Apsarok

Příspěvekod apsarok » 24 zář 2016, 06:47

Když už jsem se osmělil o něco požádat v sekci poptávka, tak by bylo slušné se skutečně trochu představit. Ve skutečnosti se jmenuji Lumír Drda a bydlím kousek za Bílinou za elektrárnou ve větší vesnici Ledvice. Zde jsme s manželkou před dvěma roky pořídili domek s maličkou zahrádkou (ona má skutečné tu hlavní plochu cca 12x8 m) a já se mohl začít věnovat kytičkám obecně. Předtím jsem měl jen to, co se vešlo v paneláku na balkon a do mého modelářského doupěte. Kromě orchidejí a několika rostlin extrémních papriček jsem také měl stojan kaktusů- všehochuť. Na zahrádce byl takový příhodný koutek pro vybudování přisazeného skleníku do rohu, a tak jsem šel do toho. Ve finále jsem se rozhodl, že bude do budoucna osazen pokud možno druhy, které snesou chladné zimování a já je nebudu muset přenášet na stará jabka do sklepa (i když tam vždy bude něco, co stejně budu muset uklidit- nejsem fantasta)
Největší část rostlin jsem pořídil od kolegů Reiny Chalupskýho a Standy Šretra z mosteckého klubu kaktusářů, kde jsem zakotvil. Jo a skoro bych zapomněl na pana Soukupa z Bohnic, který svého času část sbírky rozdal.
Vím, že nikdy nebudu takový odborník jako jste vy kolem mne, ale kytky se mi zkrátka líbí a budu se jim snažit dát co budu moci. Zatím ani v nejmenším nepřemýšlím nad studováním lokalit, sběrových čísel atd, tak jako to činí mnozí zde na tomto a plzeňském fóru (mám i těch koníčků víc a čas jen jeden). Jsem rád, že mi vcelku slušně jdou výsevy, dokonce snad i většinu udržím a po různém stěhování, hýbání a zabydlování se mi podařilo postiženým kaktusům obnovit kořenové systémy.
Mým novým cílem bude zabydlení skleníku a nastartování jeho chodu při plném osazení a hledání optimálního místa pro každý jednotlivý druh.
Tak to by asi stačilo, snad to nebylo moc nudné :L

Husi
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 12 krát
Obdržel poděkování: 160 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Apsarok

Příspěvekod Husi » 24 zář 2016, 10:48

:lol: :lol: :lol: .....na stará jabka......to si musím zapamätať, to som "jaktěživ neslyšel"........ :lol: :lol: :lol:

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 67 krát
Obdržel poděkování: 26 krát

Re: Apsarok

Příspěvekod miro » 24 zář 2016, 20:24

Husi staré jablká ... to je naflaškované a uložené v drevených debničkách :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“