Kaktusy a černé pozadí

Prostor pro fotografie bez diskuze o pěstování, názvech a podobně. Jakási fotogalerie
Priestor pre fotografie bez diskusie o pestovaní, názvoch a podobne. Akási fotogaléria
Odpovědět
DuffyMuffy
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 4 x
Kontaktovat uživatele:

Kaktusy a černé pozadí

Příspěvek od DuffyMuffy » 19 čer 2009, 15:39

Tak jsem se o letošní zimě, když venku mrzlo až praštělo (u nás jsem naměřil i -18 st. C) trochu nudil a tak jsem si vyrobil takové pozadí pro focení kaktusů. Ono na černém pozadí vynikne krása kaktů. Třeba fotky pana Rudolfa Šubíka a nebo Dr. Bohumila Schütze hovoří za své. A to bylo v době hluboké totality. Krásně o tom vypráví pan Rudolf Šubík v jedné z Chrudimských ročenek a nebo Dr. Bohumil Schütz v útlé brožurce Můj život s kaktusy (vzpomínky).
Vletěl jsem do sklepa a pobral jak se říká co dům dal. Řezal, šrouboval a tloukl hřebíčky a pak z toho vyšlo něco takového (viz foto), ale já s tímto "fórichtungem"(jak se u nás říká) jsem spokojený.
Naposledy upravil(a) DuffyMuffy dne 19 čer 2009, 21:37, celkem upraveno 1 x.

arid
Poděkoval: 0
Obdržel poděkování: 0

Příspěvek od arid » 24 čer 2009, 21:15

pro černé pozadí je možná lepší použít černý bavlněný samet. Je k dostání v každé prodejně metrového textilu.

při focení digitálem se mě osvědčila podexpozice o 1 EV, fotím ve stínu, nebo dyž je zrovna pod mrakem. Snížím tím rozsah jasů a světla a lesky nejsou potom tolik vypáleny. U světlých květů zůstává viditelná kresba.

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 18 x
Obdržel poděkování: 201 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Husi » 20 úno 2011, 15:10

Ja ako pozadie väčšinou používam tmavšie, zatienené zákutie v záhrade, tvorené kríkmi. Je to pomerne pohodlné, na fotenie v podstate potrebujem len hrubší kolík k rajčinám. Ten zapichnem do zeme zhruba meter pred najtmavším a farebne najhomogénnejším miestom v kríkoch, potom na vrch kolíka postavím kvetináč s kaktusom a fotím. Pre väčšie kusy by bolo treba vyrobiť na koniec kolíka nejakú podestu. Výsledok býva niekedy lepší
Obrázek
Obrázek

a niekedy horší

Obrázek
v závislosti od počasia a od toho, koľko mám času na fotenie, pretože zbierku nemám doma ale u príbuzných.

Odpovědět

Zpět na „Fotografie kaktusů a sukulentů - Fotografie kaktusov a sukulentov“