Zbierka na Liptove?

Podělte se s ostatními se svými zážitky z návštěv sbírek pěstitelů
Podeľte sa s ostatnými so svojimi zážitkami z návštev zbierok pestovateľov
Husi
Moderátor
Moderátor
 poděkoval: 12 krát
Obdržel poděkování: 157 krát
Kontaktovat uživatele:

Zbierka na Liptove?

Příspěvekod Husi » 30 črc 2017, 22:52

Prosím, neviete niekto o zbierke v okolí Liptovského Mikuláša, ktorá by sa ev. (po dohode) dala navštíviť? Idem na Liptov na dovolenku.

aivenhov
 poděkoval: 47 krát
Obdržel poděkování: 36 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka na Liptove?

Příspěvekod aivenhov » 30 črc 2017, 23:05

P. Leonard Ambróz je priamo v L.M. do 10-15min od vlakovej stanice. Je to veľmi príjemný starší pán a určite by Vás po ohlásení a zrejme aj bez neho rád privítal.

Husi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 31 črc 2017, 03:52

Super. Dík. Skúsim.

Husi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 13 srp 2017, 14:09

Tak sa mi teda podarilo absolvovať návštevu pána Ambróza a tiež, pre mňa veľké prekvapenie, zbierku pána Doubka, ktorú mi odporučil sám pán Ambróz, ale aj jeden kolega tu z fóra. Musím povedať, že najmä po tej druhej som "stratil reč". To som naozaj nečakal a som veľmi vďačný za tipy, za možnosť tieto zbierky vidieť a s týmito "Pánmi" kaktusármi sa zoznámiť. Bola to veľmi príjemná návšteva, obaja páni boli veľmi milí a ochotní. Škoda len, že času bolo málo a nedalo sa preštudovať zbierky podrobnejšie. Najmä na druhú zbierku sú dve hodiny veľmi málo.

Zdenda
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 33 krát
Obdržel poděkování: 98 krát

Příspěvekod Zdenda » 13 srp 2017, 22:47

No, Husi, jsi tajemný jak hrad na Liptove.
Co jsi viděl na Liptove, krom kopečku Choč ?
Sám jezdím každoročně kolem, takže i mně bys mohl prozradit, cože jsi tam viděl.
Stavil bych se...

Díky.
Věčný začátečník Zdenda

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 66 krát
Obdržel poděkování: 26 krát

Příspěvekod miro » 13 srp 2017, 23:21

Do Jakubovian na "prostudování" potřebuješ týden :) :) dvě hodiny je jen takové olýznutí kornoutu se zmrzlinou :) :) Jen to chce čas "pána domu" a naštelovat se podle něho, naopak to nejde. Má prostě tolik povinností, že na jednoho je toho moc. Choč je jen začátek Liptova .... pokud chceš "studijní cestu", naplánuj si to Teplička nad Váhom - Liptovský Mikuláš - Jakubovany - Šuňava - Poprad - Smižany. Nebudou tam ale jen chilensisi, ale průřez celého kaktusového světa. A kolik dní? No snad tři nebo týden :) :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Husi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Husi » 13 srp 2017, 23:42

Pán Ambróz vlastní dva skleníčky (zbierkový a pracovný) so zaujímavou zbierkou letitých rastlín najmä z okruhu rodov Rebutia (v širšom ponímaní), Sulcorebutia, Parodia, ale aj menšie Mexico. Rastliny sú udržiavané v kompaktnom stave (aj z priestorových dôvodov). Ako sa vyjadril p. Ambróz....aby sa ešte dožil kvetov...veľa rastlín je vrúbľovaných na rôznych podpníkoch, na vzhľade rastlín sa to ale nepodpísalo veľmi negatívne, skôr naopak. Keďže nemám súhlas na zverejňovanie fotografií, vložím len odkaz na stránku klubu vo Vrútkach.
http://spkvrutky.webnode.cz/news/zbierka-leonard-ambroz-l-mikulas/ Fotografie sú síce staršie (a p. Ambróz na nich mladší), ale pre obraz o zbierke stačia. Veľmi sa nezmenila.

Zbierka Romana Doubka patrí rozhodne medzi TOP zbierky na Slovensku a v každom prípade sa ju oplatí vidieť. Škoda písať o pestovaných rodoch....dá sa tam nájsť hádam všetko a všetko v perfektnom stave. Roman je v dobrom slova zmysle "maniak" a má "zelené" ruky.
http://spkvrutky.webnode.cz/news/ing-roman-doubek-jakubovany/
https://www.cact.cz/noviny/2010/11/Liptov_F2.htm

Zpět na „Návštěvy sbírek - Návštevy zbierok“