KK Astrophytum Brno

Informace o klubech kaktusářů a sukulentářů
Informácie o kluboch kaktusárov a sukulentárov
jara
 poděkoval: 478 krát
Obdržel poděkování: 71 krát

KK Astrophytum Brno

Příspěvekod jara » 02 lis 2013, 09:24

Vím, že tento můj krátký příspěvek je už Labutí Písní. Včera jsme měli členskou schůzi s přednáškou. Přednášel pan Janda z Jihlavy o Sukulentech Pod Širákem.
Přednáška nádherná a ještě krásnější rostliny. Je neuvěřitelné, jak se v průběhu sezony rostliny mění, vybarvují, no zkrátka rostou do krásy. Všechny rostliny, které přednášející představíl byly z jeho vlastní sbírky.
Po dlouhé době jsem viděl přednášku o pěstování rostlin ve sbírce. Děkuji ještě jednou a říkám: Nádherné. :L

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 174 krát
Obdržel poděkování: 345 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: KK Astrophytum Brno

Příspěvekod Jiri Kolarik » 08 bře 2014, 18:11

...snad aby se tady prezentovaly přednášky u nás v Brně...?

Včera jsem měl avizovanou přednášku "Kvetoucí Patagonie 2013"...čas vyhrazený byl napjatý a 1,5 hodiny bylo málo, takže jsem omezoval komentáře...
...asi pro "velký" úspěch mne pozvali na 12.3. do Roudnice a 17.4. do Prahy...tedy pro zájemce...

Obrázek

...úvodní obrázek...

Jinak na duben se ohlásil Filip Jelínek z Plzně s Baja California...konečně tedy přijede nějaký plzeňák do Brna udělat přednášku...

Jiri Kolarik
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 174 krát
Obdržel poděkování: 345 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiri Kolarik » 04 dub 2014, 19:49

Tak dnes byla přednáška Filipa Jelínka o jeho návštěvě Baja California...je jasné, že se to celé neslo v duchu Ferocactus, které Filip pěstuje ve velkém...
Přednáška ukázala nádherné kytky v přírodě...cestovatelé projeli celý poloostrov a navštívili i známé ostrovy v Cortézově moři...koukli i na velryby, které se tam úspěšně rozmnožují... Závěr patřil dvěma národním parkům v Kalifornii Anza Borrego a Joshua Tree, kde rovněž feráky rostou...a protože jsem v těchto dvou NP také byl, bylo to i pro mne pěkné připomenutí mé cesty do USA...

jara

Stapelie

Příspěvekod jara » 16 pro 2014, 11:59

2.1.2015 od 17 hodin bude mít přednášku na toto téma Ing. Hanáček Ph.d. přednáška se uskuteční v posluchárně PF v Brně, Kotlářská ul.
Zájemce z blízkého i vzdáleného okolí srdečně zveme. :L

jara

Re: Stapelie

Příspěvekod jara » 03 led 2015, 10:23

Máme za sebou první letošní přednášku.
Chci tímto za ni přednášejícímu poděkovat. Byla na velmi vysoké, profesionální úrovni. Viděli jsme spoustu překrásných obrázků rostlin v květu z přírody a jejich porovnání.
Přednášející nám také ozřejmil vývoj stapelií, který započal před 54 mil. let. Je neuvěřitelné a v porovnání s délkou lidského života, jak dlouho tento vývoj trval a jakými " cestami " se ubíral.
Také jsme viděli diagramy DNA a jejich srovnání. Bylo zajímavé vidět různorodost květů, jedné a téže rostliny. Maně jsem si vzpomenul na různé " botaniky " jak neúnavně popisují jeden a týž druh u kaktusů a vydávají ho za nový jenom proto, že má trn trochu jinak zahlý. Bylo by jistě zajímavé, kdyby byl takový výzkum DNA proveden u některých rodů kaktusů. Já sám se domnívám, že největší příbuznost by se dala najít u rodu Sulcorebutia ap. :L

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 39 krát
Obdržel poděkování: 316 krát

Příspěvekod African » 03 led 2015, 12:57

Pavel je jeden z největších znalců stapélií. Kromě toho, že je pozná pohledem (i potmě), tak je rozeznává i podle chuti (fuj, pokoušel se mi je taky vnutit - ale já se bránil :roll: ). Osobně jsem měl možnost poznat jeho excelentní pozorovací talent v divočině a jeho schopnost lokalizovat rostliny v přírodě (podle rázu krajiny, podloží atd.). Navíc se projevil jako spolehlivý parťák na cesty - takže BRNO, máte štěstí, že vám udělal bezva přednášku ... :lol: :lol: 8)

Mário Snopka
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 443 krát
Obdržel poděkování: 337 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mário Snopka » 03 led 2015, 14:20

škpda, že som si to všimol až tetaz, rád by som to videl. Bol som u neho v zbierke, pre mňa to bol zážitok. Dozbedel som sa pri tom veľa zaujímavých vecí ohľadne týchto rastlín. Samozrejme som si aj niečím obohatol zbierku.
Klub: KKS Islaya Trnava
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
http://prdochovec.hostujem.sk
http://islaya.eu
http://www.facebook.com/KKSIslaya

jara

Parodie

Příspěvekod jara » 18 úno 2015, 13:47

V pátek 15.5.2015 máme přislíbenou přednášku A. Muchy z Polska na téma Parodie. Všechny vás srdečně zveme a těšíme se na vaši návštěvu. Přednáška začne v 17 hodin v posluchárně PF, Kotlářská ul. Brno.
Jara

trebla
Obdržel poděkování: 6 krát

Příspěvekod trebla » 19 úno 2015, 13:46

a 14.5.2015 v Bratislave v zasadačke Družby
Hodinu ešte upresním

Albert Škrovan

jara

Re: Parodia

Příspěvekod jara » 28 dub 2015, 07:56

Omluva:

Před časem jsem vás zval do Brna na přednášku o parodiích. Bohužel A.Mucha ze zdravotních důvodů musel přednášku zrušit.

Jara

jara

Mimořádná přednáška

Příspěvekod jara » 16 zář 2015, 18:11

Dne 2.10.2015 v osmnáct hodin se v Brně na ul. Kotlářská v aule PF uskuteční mimořádná přednáška. Přednášet bude p. Andřej Mucha a téma, jak jinak - Parodie.
Srdečně vás zve KK Astrophytum Brno.

Dále si vás dovolujeme pozvat na tradiční brněnské symposium. Symposium se uskuteční 17.10.2015 v Brně - Líšni, na ul. Jírova a je to úřad městské části. Začátek této akce je stanoven na osmou hodinu.
I na této akci vás rádi přivítáme.

jara

Re: Parodia

Příspěvekod jara » 03 říj 2015, 07:08

Poděkování:

Rád bych poděkoval p. A. Muchovi za včerejší nádhernou přednášku o parodiích v Brně. Opravdu se bylo nejenom na co dívat, ale i doprovodný proslov byl vynikající.I tentokrát, přestože to byla přenáška mimořádná byla účast nadprůměrná a mohou litovat ti, kteří tuto přednášku neviděli.

Ještě jednou děkuji.

jara

Gymnocalycia

Příspěvekod jara » 28 pro 2015, 10:50

V pátek 8.1. bude mít přednášku na téma argentinská gymnocalycia J. Procházka. Přednáška se uskuteční v posluchárně PF v Brně, Kotlářská ul. Zájemce o tento rod srdečně zve výbor KK Astrophytum Brno.

Laci Kele
 poděkoval: 82 krát
Obdržel poděkování: 49 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Laci Kele » 25 kvě 2017, 21:20

Od soboty je výstava, idete niekto? Ja tam budem v sobotu doobeda....

jara

Příspěvekod jara » 26 kvě 2017, 08:37

Budu v pokladně. Tak se alespoň pozdravíme.
Jara

Zpět na „Kluby kaktusářů CZ a SK - Kluby kaktusárov SK a CZ“