Milujte svoje vnúčence

Názory, postřehy, stížnosti, diskuze na téma "Co se mi líbí, nebo nelíbí v dění v kaktusářské obci"
Názory, postrehy, sťažnosti, diskusie na tému "Čo sa mi páči, alebo nepáči v dianí v kaktusárskej obci"
Odpovědět
miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 132 x
Obdržel poděkování: 84 x

Milujte svoje vnúčence

Příspěvek od miro » 15 bře 2021, 14:50

Tak ozaj milujte svoje deti a vnúčence. Len si dajte pozor, ako sa hrajú, keď sa motajú vo vašej "pracovni". Cez Vianoce bolo v detskej ticho a krásne sa hrajkali. Všetci štyria a mali sme radosť, že sa zabávajú. Dva dny som nevenoval pozornosť detskej, bola to samá krabica raz loď a potom lietadlo a keď po sviatkoch odchádzali, ešte ma aj zavolali, že ako je pekne poupratané. Hej bolo. Dneska pred malou chvíľou som si išieľ pripraviť semiačka na "voľný výsev", ktorý som plánoval od leta. Teda semiačka na široko do truhlíkov priamo von, len tak ako príroda káže. Pekne po druhoch a presne z vybraných skupín rastlín. Dali sme si v lete záležať na opeľovaní pod sieťkou a ako dôchodca som sa venoval lobíviám. Všetko zo semiačok z rastlín z vonka, čo konečne dorástli do dospelosti .... potešenie pre oči, pretože kvetli krátko jednotlivo, ale vo veľkých skupinách to trvalo celá dva týždne. Nekvitlo to naraz ale v takových vlnách. No a čo bude nabudúce ?? No nič .... otvorím topánkovú škatuľu a vyberiem krabičku od čajíkov s nápisom LOBIVIA a bolo to infarkt. Všetky semiačka v jednom sáčku a vedľa prázdné sáčky. Nikde ani čiarka a papierik .... telefonujem a pátram a dopátral som sa. Odpoveď "Dedo sme ti to upratali, pretože si to mal také porozhadzované a tie sáčky boli skoro prázdné a niekde len málo. Tak sme ti to dali dohromady a tie prázdné vedľa. Aby si mal pripravené na druhý krát. A tie papieriky čo tam boli kade aké sú v koši. A máš to aj v tej druhej škatuľke rovnako. Som vravela, že keď to nemáš v jednej škatuľke, tak asi to nebude z rovnakého kaktusíka." A tak mám sáčok plný semiačok Lobivia a sáčok Echinofosulokaktus a plno prázdnych sáčkov. Tie fosuláče ma mrzia obvzlášte, pretože tie rastliny ja doma nemám. Tie semiačka boli darované od priateľov cestovateľov a už aj z miest, kde dneska už nerastú. Človek by povedal, roztrhnúť harantov ako hada, ale keď že milujem svoje vnúčatá, tak som pekne poďakoval za výpomoc. No a poučenie pre mňa ? Už nikdy nenechám semiačka nikde doma, ale dám do garáže, kam určite nikto okrem mňa nepôjde.

Pred rokmi sa mi stalo, že po výpomoci vnučky som mal všetky menovky pekne pohromade v gumičke položené na parapetu :) A celé to moje snaženie potom bolo .... kaktus vedľa kaktusu, ale rozdeliť ich znova až v dospelosti ..... prežil som to oboje. Milujem svoje vnúčatá, ale berte si z toho to hlavné ponaučenie ..... bacha na ne.
Títo uživatelé poděkovali autorovi miro za příspěvek (spolu 2):
nosferatuperi
Hodnocení: 18.18%
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Miroslav
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 193 x
Obdržel poděkování: 467 x

Re: Milujte svoje vnúčence

Příspěvek od Miroslav » 15 bře 2021, 19:20

No vidíš Miro ako pekne logicky vnúčatá rozmýšľajú. Aspoň máš dôvod na radosť.
Títo uživatelé poděkovali autorovi Miroslav za příspěvek:
miro
Hodnocení: 9.09%
Miroslav Varček hľadač krásy

African
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 92 x
Obdržel poděkování: 726 x

Příspěvek od African » 16 bře 2021, 17:04

Miro aspoň se nebudeš nudit. Budeš určovat ...

Miroslav
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 193 x
Obdržel poděkování: 467 x

Příspěvek od Miroslav » 16 bře 2021, 22:15

Ak sa v budúcnosti ukáže, že to bol prvý kaktusársky krok Mirových vnúčat. Tak čo viac by Miro chcel? h:h
Títo uživatelé poděkovali autorovi Miroslav za příspěvek:
miro
Hodnocení: 9.09%
Miroslav Varček hľadač krásy

Odpovědět

Zpět na „Názory a postřehy - Bútľavá vŕba“