Chemické ošetření rostlin

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
J.Urda

Re: přehled postřiků

Příspěvekod J.Urda » 29 led 2013, 23:24

Nurelle a jeho systemický účinek není s otazníkem, jeho účinná látka chlopyrifos je taktéž organofosfát a tedy systemicky, další jeho látka je pyrethroid cypermethrin, který už systemický není, Nurelle ale spojuje tímto systemické organofosfáty s pyrethroidy a navíc vyniká fumigačním efektem, všechny prostředky jež jste uvedl na třásněnku fungují, žádný ale na 100%, jsou třeba jejich kombinace, pokud bude třeba, doplním článek i o boj proti třásněnce, já osobně jsem ji ale na kaktusech nikdy neviděl.

Martin
 poděkoval: 203 krát
Obdržel poděkování: 17 krát

Re: Chemické ošetření rostlin

Příspěvekod Martin » 18 bře 2014, 12:13

Máte někdo praktickou zkušenost s přípravkem Careo? Je uváděn jako systémový insekticid, působící na celé spektrum bezobratlých, včetně červců a svilušek.

peri
 poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 15 krát

Příspěvekod peri » 18 bře 2014, 12:18

Praktickou zkušenost nemám, ale je to v podstatě Mospilan ve formě tyčinky, takže i účinek bude stejný jako u Mospilanu. Ještě jsem koukal na příspěvek před tím-Nurelle není systémový přípravek, maximálně lokálně systémový a jeho účinky jsou založeny na silné fumigaci.

Martin

Příspěvekod Martin » 18 bře 2014, 12:41

Peri, Careo je i ve formě postřiku, viz http://substral.cz/insekticidy.php. U Mospilanu se výrobce nezmiňuje o účinku na svilušku.

peri
Obdržel poděkování: 15 krát

Příspěvekod peri » 18 bře 2014, 16:02

Martine, Careo je jen obchodní název .Účinná látka je acetamiprid ze skupiny neonikotinoidů a ta samá je v Mospilanu. Mospilan není primárně určen proti sviluškám, netvrdím, že určitou účinnost mít nemůže, ale proti sviluškám nutno použít speciální akaricidy.

Martin

Příspěvekod Martin » 19 bře 2017, 20:48

Nevěděl by někdo, jak je to s toxicitou pylu a nektaru pro hmyz po ošetření rostliny systémovým insekticidem?

Vladimír
 poděkoval: 30 krát
Obdržel poděkování: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vladimír » 20 bře 2017, 15:43

Existuje hodnotenie rizika vplyvu vybraných insekticídov na včely : https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q= ... 0088,d.bGg

Martin

Příspěvekod Martin » 20 bře 2017, 19:48

Vladimír píše:Existuje hodnotenie rizika vplyvu vybraných insekticídov na včely : https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q= ... 0088,d.bGg

Děkuji Vladimíre, i když studie mě tedy příliš nepotěšila

Tončák
Obdržel poděkování: 1 krát

Chemické ošetření květináčů

Příspěvekod Tončák » 17 črc 2017, 01:56

Ahoj,
snad jsem trefil nejvhodnější vlákno. Mám možnost získat za odvoz několik desítek starých keramických květináčů (jinak v rámci vyklízení domu určeného k demolici letí do kontejneru). Docela se mi líbí jejich patina "stáří", ale děsí mě představa, co vše se v nich může schovávat. Snad by mohly jít vydezinfikovat, když se nechají nějakou dobu v roztoku a nasají ho. Máte někdo nějaké návrhy, jestli je to reálné a případně čím? Díky.

jara
 poděkoval: 456 krát
Obdržel poděkování: 68 krát

Příspěvekod jara » 17 črc 2017, 09:56

Klidně si je vem. Udělej silný rostok Sava a ponoř je na 24 hod do něho. Nech měsíc, či dva vyvětrat a můžeš bez problémů používat.

Jara

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 65 krát
Obdržel poděkování: 26 krát

Příspěvekod miro » 17 črc 2017, 21:07

Pálené květináčky mají plno výhod a i nejednu nevýhodu. Z nej výhod považuji to, že rostliny zasazené v nich se dají dobře zapustit na jaře do záhonu a na podzim vybrat a rostliny opravdu excelentně vegetí. I pro mrazuvzdorné na zapuštění do skalky jsou lepší, jak přímé vysazení. Ber je všema deseti :)
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“