Ako mu pomôcť?

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
jara
 poděkoval: 574 krát
Obdržel poděkování: 76 krát

Re: Ako mu pomôcť?

Příspěvekod jara » 07 kvě 2018, 10:03

Nejprve se poptejte nějakého kaktusáře, jak pěstovat kaktusy. Zřejmně to byla chyba u vás. Chyby děláme všichni a sem tam nám také kaktus dá sbohem. Pokud máte jeden nebo dva kaktusy a ke všemu darované a kaktusy se odporoučí do Věčných Lovišť, o to víc to mrzí. Přeji příště více úspěchů.

dzona
 poděkoval: 6 krát

Příspěvekod dzona » 07 kvě 2018, 10:26

Áno, sú darované. Navyše ani nie sú moje, sestra si ich ku mne doniesla prezimovať... a už mi ich nechala (taký urezaný kaktus už nechce). Ona ich dala na zimu v bytovke do pivnice, tak možno ten kaktus tam niečo chytil, zvyšné sú zatiaľ bez poškodenia (iné druhy). A to by som povedala, že pestovanie kaktusov je pre začiatočníkov... Veď keď to zabudnem poliať, nič sa nedeje. Najviac, čo ma škrie, je že už tak pekne vyrástol, bo rastú pomaly... No nič, skúsim to s kaktusmi ďalej a znova, nezatratím ich pre tento neúspech. Ďakujem všetkým za rady a za čas, čo mi týmto venovali.

jara
 poděkoval: 574 krát
Obdržel poděkování: 76 krát

Příspěvekod jara » 07 kvě 2018, 11:13

Jestli jste v tom sklepě měli i brambory a kořenovou zeleninu, je to jasné. Od brambor ap. kaktusy chytají choroby.

miro
Administrátor
Administrátor
 poděkoval: 74 krát
Obdržel poděkování: 35 krát

Příspěvekod miro » 08 kvě 2018, 07:03

A tu musím s Jarom nesúhlasiť. Tradične sa píše hádam všade, že do pivnive k zemiakom kaktus nie. Má to ale jedno veľľľľľké ALE. Za inú možnosť nemám, a kaktusíky sú už dlhé predlhé roky zimované spoločne v pivnici, kde sú zemiaky :) a pleseň nepoznám, nepoznám ani iné negatívum. ALE tu je to prečo. Nie je pivnica a pivnica. Niektoré pivnice sú suché, dobre vetrané a majú "stálú"teplotu. Žiadne behanie po teplomeroch hore a dole. A pokiaľ do takejto pivnice dáte "suché kaktusy" (nie vyschnuté :) ) a suché zemiaky (nie vyschnuté :) ), ktoré sú dobre prebrané a nenájdete v nich zemiak už hnijúci, potom je to v pohode. Pivnicu mám tiež v bytovke, ale murovanú a má svoje okienko. V bytovkách, kde je cez pivnicu ťahané potrubie s teplou a studenou vodou a teplovodné kúrenie a majú len také tie drevené kóje, susedia "zamurujú" okienka aby hádam staré haraburdie v pivnici neprechladlo, tam je to horšie. Tam striedani teploty robí na rúrach aj kondenz, je to nevetrené, susedia tam majú kade čo čo ozaj hnije, jablká a mrkva so zemiakom, storočný pohár so zaváraninou po babke a na stehách storočná pleseň .... stačí otvoriť a vstúpiť do pivnice. Čistá a voňavová vetraná pivnica .... zatuchnutá a smradľavá pivnice .... to sú ozaj rozdielne podmienky na zimovanie kaktusov spoločne so zemiakom.
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

z021
 poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 5 krát

Příspěvekod z021 » 02 črc 2018, 10:07

Zdravím Vás potrebujem pomôcť mojim kaktusom opadávajú tŕne ::- , resp. keď sa dotknem nových tŕňov pri strede kaktusu hýbu sa a dajú sa vytiahnuť. Mám ich vonku už od začiatku mája a dávam ich dnu ak majú byť teploty pod 18 stupňov. Do teraz im nič nebolo, dokonca aj kvitli. Deje sa to na druhoch thelocactus hexaedrophorus a gymnocalycium baldianum. Čo mám robiť ? ><:
Přílohy
image1.jpeg

Miroslav
 poděkoval: 68 krát
Obdržel poděkování: 108 krát

Příspěvekod Miroslav » 02 črc 2018, 15:58

Mladých tŕňov na temene kaktusu sa nechytaj. Ak by ľahko išli oddeliť celé areoly na boku v tom prípade je kaktus hnilý.
Miroslav Varček hľadač krásy

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“