Chemické ošetření rostlin

Rady, otázky, zajímavé postřehy, sem s nimi...
Rady, otázky, zaujímavé postrehy, sem s nimi...
kaktusak

Příspěvekod kaktusak » 11 úno 2009, 21:05

ano pochopil jsem, že 20 stupínků přes den! zas tak tupý nejsem, korespondoval jsem s tím, že v paneláku je o něco tepleji, tedy že to tu trošku dvacítku přesahuje, a v noci to o moc lepší není, i když alespoň není teplo od zářivek, řešit by se to do jisté míry dalo tím, že bych dal topení na nulu, ale to by se zase nelíbilo mojí sestře, která je teplomilnější... takže si holt musím vystačit s tím co mám...

petrcactus

A co zkušenosti s fungicidem THIRAM GRANUFLO

Příspěvekod petrcactus » 12 dub 2009, 02:06

Ahoj - zkrátka , koupil jsem kilogram toho prý zázraku THIRAM GRANUFLO ( není prý THIURAM ... ) - jední říkají , že postřik , druzí říkají do zálivky zkombinovat to s Previcurem . Jisté je , že jde o kontakt proti rzivostem a skvrnitostem , nikoli systém proti padlí a podobně .

Dostal jsem dokonce reference , že holanďani to nyní používají v pěstírnách s velikým DESINFEKCNIM zázračným úspěchem .... a také že první zálivka v kombinaci s Previcurem tímto po přesazení čehokoli je zázrak boží , ačkoli technicky a prakticky s kontaktem není možné dělat zázraky .... .

Ale stačí jen malý náznak kdesi o tomto ZAZRAKU a i já se chytil .... . Máte to někdo odzkoušeno a s jakými závěry ????

Zdenda
Top prispievateľ
Top prispievateľ
 poděkoval: 34 krát
Obdržel poděkování: 98 krát

Příspěvekod Zdenda » 12 dub 2009, 14:55

Používám ho po přesazení a přepikýrování a jsem spokojený.
Na výsevy tedy ne, tam mi stačí previcur na substrát a semínka máčím buď v hypermanganu, nebo na ty agresivní plísně a tvrdá semena používám peroxid, před vysetím ještě obalím v Ridomilu.Thiram granuflo jsem okouknul u Potyky, který to míchá přímo do substrátu
Zkus se zeptat Potyky, před třemi lety si to moc pochvaloval.

Zdenda
Věčný začátečník Zdenda

Nadine

insekticidy/fungicidy

Příspěvekod Nadine » 13 srp 2009, 17:29

Můj "bývalý kamarád" :oops: :oops: mi poslal zajímavé tabulky fungicidů a insekticidů. Třeba se to někomu bude hodit. :idea:

http://uloz.to/2284805/insekticidy2009.pdf

http://uloz.to/2284806/fungicidy2009.pdf

Baruna

Příspěvekod Baruna » 17 lis 2009, 10:34

Pokusim se to sem dat na klinuti, pak uz staci jen nahore na liste zvolit "ulozit jako"

FUNGICIDY
INSEKTICIDY

-----------------------------------------------------------------------------------------

Rebut
Kontaktovat uživatele:

postřiky - preventivní ochrana

Příspěvekod Rebut » 21 led 2010, 21:55

Sbírka se geometricky rozrůstá a začínám řešit plošné preventivní postřiky.
Zajímá mne jaké používáte v jakých měsících popř. v jakém časovém sledu.
Zatím používám jako 2-3. zálivku s confidorem.
Děkuji za jakékoliv odpovědi.
Rebucky udávají můj směr.

Bambitka

Příspěvekod Bambitka » 22 led 2010, 08:53

Já ještě 3x za sezonu stříkám proti svilušce. Používám Svilustop - je to kombinace Nissorun + Omite. Z jara stříknu Nissorun, za 14 dní Omite a potom ještě během sezony 2x Omite. Sviluška je potvora. Není vidět, ale potom se objevují rezavé zaschlé růstové vrcholy - u mě hlavně na euphorbiích :cry: Takže už nelítostně preventivně všechno stříkám.

Pěstitel (nejen) bodlá

Příspěvekod Pěstitel (nejen) bodlá » 22 led 2010, 13:40

Kdysi jsem slyšel od jednoho zkušeného pěstitele, že Omite nepoužívat, že narušuje růstové vrcholy a doporučoval Vertimec jako nejlepší. Máte k tomuto někdo nějaký poznatek? Jinak používám Nissorun na svilušky (postřik) + Confidor nebo Actara na všechno ostatní svinstvo (zálivka). Tak 2x do roka si vzpomenu.

...po Confidoru mi utekli ze skleníku i mravenci a kytky co tvoří nektar, jsou teď takové opatlané a špinavější...

Jen jednou jsem použil Sumithion, ten vyžene ze skleníku hlavně pěstitele. Horší smrad jsem dosud nezažil. :shock:
Naposledy upravil(a) Pěstitel (nejen) bodlá dne 23 led 2010, 22:16, celkem upraveno 1 x.

kadrnožka
Moderátor
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadrnožka » 22 led 2010, 14:08

A proč nespojuješ u Svilstopu Omite a Nissorun do společného roztoku ? Tak je to i myšlené,že současně zničíš pavoučky i vajíčka. Quido Kuchařík to takto praktikuje a je spokojený.Samotné Omite neničí vajíčka.
-ono-

Filord
Obdržel poděkování: 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Filord » 22 led 2010, 14:23

U Omite som zatiaľ poškodenie rastlín nepozoroval (neskúšal som na Crassulaceae), pri doporučnených koncentráciách, práve naopak niektoré sukulenty (hlavne čeľaď Crassulaceae) boli poškodené po použití prípravku Vertimec v doporučenej koncentrácii.

Nadine

Příspěvekod Nadine » 22 led 2010, 19:05

Omite je účinný proti svilušce, ovšem v naší oblasti zájmu použitelný s výrazným omezením. Prokazatelně i v mnohem menších dávkách než jsou doporučené, pálí euforbie, konofyta, některá pachypodia a z kaktusů lofky, a některé měkké mamilárie. Takže spíše nedoporučuju.

kaktusak

Příspěvekod kaktusak » 22 led 2010, 19:44

neveřil jsem, že je to u takovýchto tvrdých rostlin možné, ale kompletně všechny netřesky mám napadené vlnatkou, na přelomu léta a podzimu jsem třikrát vždy po týdnu stříkal Omitem a kytky vypadaly v pohodě, na Crassulaceae to tedy negativní účinky mít asi nebude, ale modlím se aby to negativně ovlivnilo hlavně škůdce, snad tomu trochu pomohou mrazy.....

Filord
Obdržel poděkování: 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Filord » 23 led 2010, 12:15

Ak máš netřesky vonku na mraze, tak by som z toho problém nerobil, asi ide o "klasickú" vlnatku, t. j. červec citrónovníkový (Pseudococcus citri), izbový atď., ktoré sú pôvodom z južnej Európy, tie by našu zimu a rozmary počasia nemali prežiť.

gripen01

Příspěvekod gripen01 » 23 led 2010, 14:44

Takže který postřik tedy doporučujete na svilušku? Omite, Nissorun, Vertimec, nebo nějaký jiný? Já jsem zatím použil Mospilan na vlnatku v nejvyšší uvedené koncentraci, rostlinám se vůbec nic nestalo, jen ta vlnatka se u 2 kaktusů opět začíná objevovat.. Možná je to tím, že jsem postřik aplikoval před začátkem zimy, takže jsem radši neproléval substrát.

kaktusak

Příspěvekod kaktusak » 23 led 2010, 15:05

to Filord: v to doufám, už za sebou mají dosti slušné holomrazy, 2 x -20 °C a spoustu o něco menších hodnot, tak doufám, že dostaly co proto, to lítaní s postřikem mě nebaví, na jeden postřik jsem vždycky zdělal dva 5 litrové barely...

Zpět na „Choroby, škůdci, nehody, náhody a prevence - Choroby, škodcovia, nehody, náhody, prevencia...“