Semena Zdenek Vaško

Všetko čo postrádate alebo ponúkate
Vše co postrádáte nebo nabízíte
Odpovědět
jara
Poděkoval: 590 x
Obdržel poděkování: 86 x

Semena Zdenek Vaško

Příspěvek od jara » 14 led 2019, 09:48

Zdravím všechny kolegyně a kolegy. Dnes jsem obdržel seznam semen p. Z. Vaško. Pokud máte někdo zájem, napište mně na meil a přepošlu vám ho. Jara
Títo uživatelé poděkovali autorovi jara za příspěvek:
miro
Hodnocení: 9.09%

miro
Administrátor
Administrátor
Poděkoval: 79 x
Obdržel poděkování: 42 x

Re: Semena Zdenek Vaško

Příspěvek od miro » 14 led 2019, 12:14

Nabídku jsem koukal a mám poznámku pro všechny nabídky semínek. A platí to opravdu pro všechny nabídky. Koukejte se na to, jaké mají semínka polní čísla. Pokud jde o importní tak vám řeknou a dá se to dohledat, který rok to vlastně bylo, co se ta semínka "nějak" dostala sem k nám. A pokud to nejsou semínka z venčí, tak jsou pouze z rostliny která "možná" byla dopěstována z toho semínka, ale už její potomstvo nemusí držet formu a lajnu. Ted píše plno lidí za toto mé kritiku na moji hlavu, ale klidně pište :) Mám pravdu :) Na druhou stranu je ale to číslo alespoň nějaká záruka, že ta kytka bude mít ten tvar a vybarvení jako podle popisu. Od Plzeńáků jasně vidíme, že je to F1 a podobné, tedy že jsou to semínka z rostliny z dovezeného semínka. To je poctivé, za to jim smekám klobouk. No ale jinde dneska píšu o tom, že semínka si klíčivost i drží a tak pro ty co touží mít rostlinky z rodokmenem, to chce trpělivost a trpělivost a budou je mít. Já dneska už jenom u některých držím rodokmen a vím, že bude zachován. Ale to už jenom proto, že mě na fakultě naučili jak je to vlastně po pravdě s tím opylením a klíčením pilu. S tím vás ale nebudu otravovat, nejsem na to kompetentní odborník :) Jako studijní materiál doporučuji nabídky všech (když se někdo o něco zajímá tak jasné jen toho, ne všeho) dát do tabulky a sledovat kdo kdy tu danou rostlinu a semínka nabídnul, v jakém objemu a sledovat na webu i kdo kdy... to raději nebudu psát, však víte co sledovat. A najdete i semínka, co nikdy nikdo jiný neměl (rok a termín ....... kde) a potom h:h :L

V kultuře tu máme plno rostlin,které jsou nezaměnitelné, jsou to jedině ty pravé a často na lokalitách už nejsou a nebo ta lokalita není. Jenom to nemá to polní číslo (teda pracovní označení cestovatele nebo pěstovatele) a výsev těchto je stejně krásný, jako těch pseudovzácných s rodokmenem. Protože onehdá jsme se nikdo s číselnou loterií nehrál :) Semínka od Zdena byl vždy dobrá a i ta cestovatelská místa jsou často superunikátní. Nemám a nebudu mít globus sestavený z kaktusů, ale i tak přeji i Vám všem hezké výsevy :)
Títo uživatelé poděkovali autorovi miro za příspěvek (spolu 4):
MartinjaraŠtefanMiroslav
Hodnocení: 36.36%
Slovo "Balkón" je od slova "Kaktus" a ne od slova "Prádlo" a pravda dneška bývají pouze omylem zítřka

Odpovědět

Zpět na „Dopyt / Ponuka - Poptávka / Nabídka“