DankP

Představte se, přátelé, napište nám něco o sobě, své sbírce
Predstavte sa vážení priatelia, napíšte nám niečo o sebe, svojej zbierke
Odpovědět
DankP
Poděkoval: 1 x
Obdržel poděkování: 2 x

DankP

Příspěvek od DankP » 23 kvě 2020, 18:49

Dobrý deň, moje meno je Dano (Daniel) a mám 11 rokov, môj prvý kaktus som dostal na 9. narodeniny. Mal som ich 7 ako kôli chorobe, bohužiaľ ostali len 4. V budúcnosti plánujem svoju zbierku (zbierkou by som to nenazval) rozšíriť. Odrody kaktusov nepoznám, až taký zkúsený v nich niesom. Tu sú fotky mojej skromno-skromnej zbierky.
Jeden, ten dlhý ohnutý je asi chorý, mám ho 1,3 roka a v mynulosti taký nebol, zalievam ho pravidelne a myslím si že aj dosť svetla má? Neviete čo by mu mohlo byť a čo by mu mohlo pomôcť?
Ďakujem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Daniel
Títo uživatelé poděkovali autorovi DankP za příspěvek (spolu 2):
Štefanjara
Hodnocení: 18.18%

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 22 x
Obdržel poděkování: 248 x
Kontaktovat uživatele:

Re: DankP

Příspěvek od Husi » 24 kvě 2020, 06:35

Vitaj Daniel. Je super, keď sa jedenásťročný chlapec nestará len o počítač a telefón, ale zaujímajú ho aj také ušľachtilé veci, ako rastliny, konkrétne kaktusy. Všetci sa tu tešíme. Ver mi. Dúfam, že ti to dlho vydrží a že ťa neodradí nejaký ten prvotný neúspech a naopak, že ťa posunie k ďalšiemu rozširovaniu zbierky a k štúdiu odbornej literatúry o kaktusoch a ostatných sukulentoch a k sledovaniu kaktusárskych webov, ako je napríklad aj tento náš. V obsahu portálu nájdeš mnoho zaujímavých diskusií a dobrých rád o pestovaní týchto krásnych rastlín. K tým tvojim rastlinám....ten naklonený kaktus...nepolieval si ho v zime? V zime sa kaktusy vôbec nepolievajú, lebo v zime je u nás málo svetla, preto rastliny nesmú rásť, len čakať na jar, aby rástli len za dostatku svetla. Ak rastú v zime, väčšinou sa im telá začnú naťahovať do "uhorkových" tvarov. O tomto sa tiež dočítaš tu v diskusiách o pestovaní kaktusov a sukulentov, napr. tu:
viewtopic.php?f=28&t=2029&p=55281#p55281
A ešte by som ťa chcel poprosiť, nabudúce skús urobiť viacero fotiek na rôznych miestach, najlepšie vonku, kde je viac svetla a potom vyber najlepšie fotky, hlavne sa zameraj na zaostrenie, lebo z neostrých fotiek toho moc nevidno.
Nech ti rastú!
Títo uživatelé poděkovali autorovi Husi za příspěvek:
DankP
Hodnocení: 9.09%

DankP

Příspěvek od DankP » 24 kvě 2020, 12:16

Ďakujem za milé privítanie. :)
Svoju zbierku plánujem rozšíriť, ked niečo dobré, pekné do zbierky nájdem. V tomto čase je zohnať kaktus ťažké.
Kaktusy som v zime polieval, čítal som niečo o kaktusoch ale toto o zavievaní som nenašiel nikde. Dá sa ten kaktus nejako vyliečiť?

JakubCh
Poděkoval: 2 x
Obdržel poděkování: 1 x

Příspěvek od JakubCh » 24 kvě 2020, 14:27

K tomu zimovaniu: treba im nájsť chladné (ideálne 10°C) a tmavé miesto - najlepšie pivnica a hlavne nepolievať. Ja osobne zimujem od novembra do marca. Kaktus môžeš napraviť (prinavrátiť mu tvar) tým, že ho dáš na čo najsvetlejšie miesto (južné okno) a budeš ho správne polievať. Potom by sa mal vyrovnať a rásť správne.

Husi
Moderátor
Moderátor
Poděkoval: 22 x
Obdržel poděkování: 248 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Husi » 24 kvě 2020, 20:28

JakubCh píše:
24 kvě 2020, 14:27
K tomu zimovaniu: treba im nájsť chladné (ideálne 10°C) a tmavé miesto - najlepšie pivnica a hlavne nepolievať. Ja osobne zimujem od novembra do marca. Kaktus môžeš napraviť (prinavrátiť mu tvar) tým, že ho dáš na čo najsvetlejšie miesto (južné okno) a budeš ho správne polievať. Potom by sa mal vyrovnať a rásť správne.
Tmavé určite nie je potrebné. Chladné a svetlé je určite lepšie ako chladné a tmavé. Ale zas, chladné a tmavé je lepšie ako teplé a tmavé.

JakubCh
Poděkoval: 2 x
Obdržel poděkování: 1 x

Příspěvek od JakubCh » 25 kvě 2020, 10:12

Máte pravdu, zle som to nazval. Mne cez matné pivničné okno presvitá 50% svetla oproti vonkajšku a zatiaľ sa mi ešte žiadny počas zimovania predčasne nezobudil a nezdeformoval.

DankP

Příspěvek od DankP » 25 kvě 2020, 13:34

Ďakujem všetkým za skvelé rady. Nájdem nejaké miesto pre kaktusy na zimu (ak do zimy vydržia :lol: )
Myslíte si že by mohla byť na zimu vhodná aj špajza alebo povala? Pýtam sa prato že nemáme pivnicu.

Miroslav
Top prispievateľ
Top prispievateľ
Poděkoval: 110 x
Obdržel poděkování: 132 x

Příspěvek od Miroslav » 25 kvě 2020, 15:42

Ak máš možnosť zabezpečiť na povale spoľahlivé miesto kde teploty neklesajú pod - dajme tomu +5°C tak ti ticho závidím.
Miroslav Varček hľadač krásy

Odpovědět

Zpět na „Představte se - Predstavte sa“